Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

İnşaat Denetimleri

İnşaat ve Mühendislik Denetimleri

İnşaat Denetimleri

Düzenli yapılan inşaat denetimleri, bir inşaat projesinin her aşamasında kritik öneme sahiptir. Denetimler, bir proje dahilinde çalışmanın planlandığı şekilde ilerlemesini ve gereksinimlere, standartlara ve yasal düzenlemelere uygun olmasını garanti etmek için gerçekleştirilmektedir. Bir inşaat şantiyesinin işletilmesi, çalışanların, malzemelerin ve ekipmanların düzgün koordinasyonunu gerektirmektedir. Bu nedenle inşaatın çeşitli aşamalarında ve tüm proje süresi boyunca, faaliyetlerin sorunsuz ilerlemesini sağlamak için, inşaat denetimleri son derece gerekli olmaktadır.

İnşaat Denetimleri

İnşaat denetimleri genel olarak işletmelerin, müşterilerine veya üçüncü tarafa, inşaatın ilerleyişi konusunda bağımsız bir görüş sağlamak amacı ile yaptırılmaktadır. Esas olarak inşaat denetimleri, uygulanan süreçlerin ve kullanılan malzemelerin plan, standart ve spesifikasyonlara uygun olup olmadığından emin olmak için yapılmaktadır. Bu denetimler, işletmenin tüm faaliyetlerinin incelenmesini ve belgelenmesini içermektedir. Bu denetimlerde proje çizimleri de incelenmekte ve tespit edilen sapma ve uygunsuzluklar tartışılmaktadır.

İnşaattaki kalite kontrol denetimleri, inşaat faaliyetlerin, gereksinimlere ve standartlara uygunluğunu sağlamak açısından önemlidir. İnşaat kalitesi sadece ürünler ve malzemelere değil, aynı zamanda inşaat faaliyetlerinin doğru yürütülmesi ve tamamlanmasına da bağlıdır.

İnşaat denetimleri, iş sağlığı ve güvenliği düzenlemelerine ve standartlarına uyulmasını takip etmek açısından da önemlidir. Bu denetimlerde, iskele ve mobil platformlar gibi çalışma platformları, yüksekte çalışma, merdivenler, kişisel koruma ekipmanı kullanımı, tesis, taşıt ve diğer ekipmanlar, elektriksel sistemler, tuvaletler ve el yıkama tesisleri gibi sosyal tesisler, solunum risklerinin yönetimi, yapısal kararlılık ve inşaat alanına yetkisiz erişimin önlenmesi gibi birçok konu ele alınmaktadır. Bu denetimlerin zamanlaması ve sıklığı bir plan dahilinde belirlenmektedir.

İnşaat denetimleri aynı zamanda ilgili yasal düzenleme gerekliliklerine uyulduğunu doğrulamak için yapılmaktadır. İnşaat faaliyetlerinin, sağlık, güvenlik, erişilebilirlik, enerji tasarrufu ve sürdürülebirlik bakımından ilgili yasal düzenleme ve standartlara uygun olması gerekmektedir.

Kuruluşumuz tarafından, inşaat ve mühendislik denetimleri kapsamında, inşaat denetimleri de gerçekleştirilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.