Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Eczacılık Denetimleri

Eczacılık Denetimleri

Eczacılık sektöründe kaliteli ilaçların piyasaya sunulması, kontrollü ve tutarlı farmasötik üretim uygulamalarına dayanmaktadır. İlaç üreten firmalar, süreçlerini standartlaştırmak amacı ile birçok yöntem kullanmaktadır, ancak yine de ilaç üretiminde bazı tutarsızlıklar devam etmektedir. Bu tutarısızlıkların önüne geçmek için, Uluslararası Uyum Konferansı, bir üretim kontrol stratejisi geliştirmiş ve uygulama konusunda kılavuz ilkeler yayınlamıştır. Bu stratejilerin uygulanması için ilaç üreten firmaları, önce mevcut süreçlerini kontrol etmek ve üretim hattındaki hangi adımların son ürünün kalitesi ve tutarlılığı üzerinde en fazla etkiye sahip olduğunu tespit etmek için bir risk analizi yapmak zorundadır.

Eczacılık Denetimleri

Üretici firmaların, hammaddeler, ambalaj malzemeleri ve süreç aşamaları dahil olmak üzere ilaç üretiminde yer alan herhangi bir değişkenin kontrolünü sağlamak amacı ile imalat kontrol stratejileri oluşturmaları gerekmektedir. Bu şekilde uygulanan bir üretim kontrol stratejisi ile hem firmalar lansman gecikmeleri yaşamaz ve kalite endişesi duymaz, hem de bu ilaçları kullanan hastaların ilaçların kalitesine ve etkinliğine güvenleri artar.

Günümüzde ilaç üreten firmalar, ilaç keşfi, üretim ve dağıtım konularında güçlükler yaşamaktadır. Bu güçlüklerin bir kısmı kalite standartları ve yasal düzenlemelere uygunluk sağlamaktan kaynaklanmaktadır. Bu sektörün, ilaç keşfinden üretim sürecine kadar kontrol altında tutulması için sağlıklı bir denetim ve veri yönetimi yaklaşımına ihtiyaçları bulunmaktadır. Bu konuda yetkili kuruluşlardan sağlanan eczacılık denetim hizmetlerinin katkısı büyüktür. Dünyadaki çoğu ülkenin, ilaç dağıtımını kontrol eden kendi düzenleyici kuruluşları bulunmaktadır. Dolayısıyla ilaç firmaları sayısız regülatör ile karşı karşıyadır ve bir ilacı pazarlamak için farklı gereksinimlere uymaları gerekmektedir. Yetkili kuruluşlar bu yönde ilaç üreten firmalara destek sağlamaktadır. Faaliyetlerin standart hale getirilmesi ile üretim ilk seferinde doğru yapılmış olmaktadır ve kaliteyi etkileyen bir sorun varsa, firmalar bunu sahip oldukları sistemler ve süreçler ile ele almaktadır.

Kuruluşumuz tarafından, gıda ve sağlık denetimleri kapsamında, eczacılık denetimleri de gerçekleştirilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.