Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Güç Ekipmanı Denetimleri

Güç Ekipmanı Denetimleri

Ağır makinalar, portatif jeneratörler, pompalar ve motorlu testereler gibi cihazlar dahil olmak üzere yakıt yakan veya elektrik motorları ile çalışan tüm cihazlar güç ekipmanı tanımına girmektedir. Kısaca bir güç ekipmanı, konutlarda, ofislerde, alışveriş merkezlerinde ve mağazalarda kullanılan ve elektrik sağlayan birer ekipmandır. Örneğin jeneratör bir güç ekipmanıdır, elektrik kesintisini önlemek için yedek güç olarak kullanılmaktadır. Pil, güneş enerjisi jeneratörü ve bunlar gibi elektrik sağlayan başka elektrikli cihazlar da farklı güç ekipmanlarıdır.

Güç Ekipmanı Denetimleri

Bir işletmede kullanılan bir ekipman, güç üretiyor, dağıtıyor veya kontrol ediyorsa, mutlaka güvenlik test ve denetimlerinden geçmek ve gerekli durumlarda belgelenmek zorundadır. Bu tür cihazların yürürlükte olan yasal düzenleme esaslarını ve uluslararası standartları karşılaması gerekmektedir.

Örneğin Amerikan Ulusal Standartlar Enstitüsü (ANSI) tarafından geliştirilen birkaç standart şunlardır:

  • UL 2200 Sabit motor jeneratörü montajları için standart
  • UL 9540 Enerji depolama sistemleri ve ekipmanları için standart
  • UL 1741 Dağıtılmış enerji kaynaklarıyla kullanım için emniyet invertörleri, konvertörleri, kontrolörleri ve arabağlantı sistemi ekipmanı standardı

Yetkili kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen güç ekipmanı denetimleri genel olarak şu ürünleri kapsamaktadır: portatif jeneratörler, türbin motor jeneratörleri, güç sistem kontrol ekipmanları, enerji iletim ve dağıtım ekipmanları, fotovoltaik paneller ve dönüştürücüler, rüzgar türbinleri, hidrojen teknolojileri, aksesuar modülleri, akışkan sistemleri, pil ve enerji depolama, dağıtık üretim ürünleri, sabit motor jeneratörleri, mikro türbinler, yakıt hücreleri, transformatörler, anahtarlama, gaz vanaları ve paket enerji santralleri.

Güç ekipmanı denetimlerinde, işletmelerde güvenilirliği yönetmek, ekipman hasarını en aza indirmek ve daha verimli bir şekilde çalışmak hedeflenmektedir. Bu sayede işletmeler faaliyet risklerini en aza indirmekte ve güç üretimi ile ilgili operasyonlarını, güvenliğini, karlılığını ve performansını arttırmaktadır.

Kuruluşumuz tarafından, enerji ve emtia denetimleri kapsamında, güç ekipmanı denetimleri de gerçekleştirilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.