Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Süreç Yönetimi ve Hızlandırma

Süreç Yönetimi ve Hızlandırma

Gittikçe küreselleşen ve rekabetin her alanda arttığı bugünün dünyasında müşteri memnuniyetini sağlamak ve sadık müşteriler yaratmak kolay değildir. Müşterilere sunulan bütün ürün ve hizmetler, neticede bir sürecin çıktısıdır. Bu durumda bu ürün veya hizmetleri, bir yandan müşteri beklentilerine uygun şekilde bir yandan da işletme için en düşük maliyetlle üretmek için süreçleri incelemek ve değerlendirmek gerekmektedir.

Süreç Yönetimi ve Hızlandırma

Aslına bakıırsa bütün süreçler tanımlanabilir ve ölçülebilir özelliktedir. Bütün süreçlerin performansı izlenebilir. Ayrıca süreçler yinelenme özelliğine sahiptir ve kontrol edilebilir. Bu süreçler genel olarak operasyonel süreçler, destek süreçleri ve yönetim süreçleri olarak sınıflandırılmaktadır. Ancak hangi türden olursa olsun süreçler doğru yönetilmek zorundadır. Süreçleri sınıflamak, işletmelerin hangi süreçlere öncelik vermesi veya hangi süreçlere öncelikle kaynak ayırması gibi kararlarda yardımcı olmaktadır.

Projelerin zamanında ve sorunsuz tamamlanabilmesi için çoğu zaman tedarikçileri sıkıştırmak, potansiyel gecikmelere neden olacak faktörleri önceden belirlemek ve bunları ortadan kaldırmak için müdahale etmek gerekebilir. Bütün bu çabalar süreç hızlandırma başlığı altında toplanabilir.

Sürekli bir değişim ortamında, yeni fırsatlara ve yeni güçlüklere hızlı ve sorunsuz bir şekilde yanıt verebilen çevik bir organizasyonun temelini, verimli ve etkili iş süreçlerine sahip olmak oluşturmaktadır. Bugünün iş dünyasının süreçlerin hızlandırılmış olması son derece gerekli bir adımdır.

Hantal süreçlere sahip olmak hiç bir işletmenin işine gelmez. Süreçleri hızlandırmak ve standartlaştırılmış iş akışlarına dönüştürmek çok önemlidir.

Süreç hızlandırma aynı zamanda, ürün kalitesini ve zamanında teslimatı sağlamak için tedarik sürecinin bir parçası olarak çok sık uygulanan bir proje yönetimi faaliyetidir. Ürünlerin mutabık kalınan yere, mutabık kalınan kalitede ve mutabık kalınan sözleşme teslim tarihinde ulaşmasını sağlamak için tedarikçi firmanın tesisinde üretimin izlenmesi ve kontrol edilmesi, süreç hızlandırma faaliyetinin temelini oluşturmaktadır.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.