Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Elektrik Denetimi

Elektrik Denetimi

Elektrik tehlikeleri, insanların ve malların yanma, yaralanma, yangın ve patlama şeklinde güvenliğini her zaman tehdit etmektedir. Elektrik yaşamın vazgeçilmez bir parçasıdır ve elektrik riskleri mutlaka etkin bir şekilde yönetilmelidir.

Elektrik Denetimi

Elektriksel güvenlik denetimleri, işletmelere riski azaltma konusunda yardımcı olan ve yerli ve yabancı standartlara ve yasal düzenlemelere uygun şekilde gerçekleştirilen denetimlerdir. Yetkili kuruluşlar tarafından verilen elektrik denetim hizmetleri ile işletmelerin elektrik tesisatlarının güvenliği sorgulanmakta, incelenmekte, test edilmekte ve doğrulanmaktadır.

Denetçiler, potansiyel elektrik tehlikelerini değerlendirmek için sistematik bir yaklaşım izlemekte ve çalışma sonunda iyileştirme için eylemler içeren raporlar hazırlamaktadır. Bu raporlar, yüksek riskli durumları ve yasal düzenlemelere uyulmayan alanlarını değerlendirmekte ve tespit edilen problemleri düzeltmek için öneriler sunmaktadır. Bu önerilerin uygulanması, gelecekteki kazaların önüne geçilmesi bakımından önemli olmaktadır.

Elektrik denetimleri, elektrik tehlikeleri ve kısa devre yüzünden yangın gibi kaza risklerini en aza indirmek, elektrik sistemlerindeki risk veya güvenlik açıklarını belirlemek ve yasal düzenlemelere ve en iyi uygulamalara uymak açısından işletmeler için çok faydalıdır.

Elektrik güvenliği denetimleri aynı zamanda, güvenlik tehlikelerini tanımlamak ve ortadan kaldırmak, bilgisayarlar gibi pahalı elektronik ekipmanların uzun ömürlü olmasını sağlamak, veri ve diğer değerli bilgilerin elektrik tehlikelerinden korunduğu konusunda müşterilere güvence vermek ve elektriksel güvenlik performansının dinamik kayıtlarını tutmak gibi faydalar sağlamaktadır.

Kısaca elektrik denetimleri, işletmenin mevcut durumunu anlamak, olası tehlikeleri değerlendirmek ve iyileştirmeler için öneriler geliştirmek, işletmede risk alanlarının veya kırılganlık alanlarının, tehlikelerin, potansiyel kazaların ve standartların dışına çıkmanın nedenlerini belirlemek, riskleri en aza indirmek için eylemler tespit etmek, iyileştirmeler yapmak ve elektrik güvenliği önlemleri almak ve elektriksel güvenlik çabalarının etkili ve anlamlı olmasını sağlamak gibi aşka faydalar da sağlamaktadır.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.