Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Kuzey Irak Bölgesi İhracat Denetimleri

Kuzey Irak Bölgesi İhracat Denetimleri

Ülkemizden Kuzey Irak bölgesine yapılacak ihracat işlemleri bazı özel uygulamalar ve sevkiyat öncesi uygunluk değerlendirme hizmetleri gerektirmektedir. Ülkemizden bu bölge ile yapılacak ticari işlemlerde, ihracatçı ve ithalatçı firmaların, gümrük işlemlerinin yapılabilmesi için bir uygunluk sertifikası (Certificate of Conformity) alma ve bu programın gereklerine uyma zorunlulukları bulunmaktadır. Bu belgenin olmaması, sevkiyatlarda gecikmelere, ürünlerin geri gönderilmesine, hatta bazı durumlarda gümrük işlemlerinde ceza ödenmesine neden olmaktadır.

Kuzey Irak Bölgesi İhracat Denetimleri

Genel anlamda bütün uygunluk değerlendirme programlarında (Verification of Conformity, VoC) olduğu gibi Kuzey Irak bölgesine yapılacak ihracat işlemlerinde de, bu bölgede yaşayan insanları korumak ve tüketici güvenliğini güçlendirmek, bölgede yaşanan gümrük darboğazlarını ortadan kaldırmak, ürünlerin ulusal ve uluslararası standartlara uygunluğunu garanti etmek, doğal çevreye duyarlı olmak ve bölgenin ekonomik kalkınmasına katkı sağlamak amaçlanmaktadır.

Kuzey Irak bölgesi ihracat denetimleri, tüketicilerin kalite, güvenlik ve çevre koruma ihtiyaçları doğrultusunda bölgeye gönderilecek ürünlerin kalite ve güvenlik standartları ile uyumlu olup olmadığını garanti altına almak için gerçekleştirilmektedir.

Bu program çerçevesinde bölgeye gönderilecek araç, motosiklet, bisiklet, lastik ve yedek parçalar, elektrikli ve elektronik ürünler, inşaat malzemeleri, oyuncaklar, mutfak ürünleri, ev eşyaları, kırtasiye ürünleri, ev tipi ocaklar ve su ısıtıcı cihazları, tıbbi cihaz ve ekipmanı, ölçüm cihazları, bebek bakım ürünleri ve altın ve gümüş dışında kıymetli metaller ve taklit ürünler bu uygunluk değerlendirme programı kapsamına girmektedir.

Yetkili kuruluşlar bu program çerçevesinde, ibraz edilen dokümanları incelemekte, marka ve etiket doğrulanması için fiziksel gözetimler yapmakta, ilgili standartlar çerçevesinde ürün uygunluğunu değerlendirmekte ve sevkedilen ürünlerin ihracat belgeleri ile uygunluğunu kontrol etmektedir.

Kuruluşumuz tarafından, devlet ve ticaret hizmetleri kapsamında, Kuzey Irak bölgesi ihracat denetimleri de gerçekleştirilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.