Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

ASTM D6977-19 Tıbbi Uygulama İçin Polikloropren Muayene Eldivenleri İçin Standart Şartname

ASTM D6977-19 Tıbbi Uygulama İçin Polikloropren Muayene Eldivenleri İçin Standart Şartname

Amerikan Test ve Malzeme Kuruluşu (ASTM) tarafından geliştirilen ASTM D6977-19 standardında, tıbbi muayenelerin ve teşhis ve tedavi prosedürlerinin yürütülmesinde kullanılan polikloropren kauçuk eldivenlerin performansını ve güvenliğini değerlendirmeye yönelik test yöntemleri yer almaktadır.

ASTM D6977-19 Tıbbi Uygulama İçin Polikloropren Muayene Eldivenleri İçin Standart Şartname

Söz konusu standart, her iki ele uyan eldivenleri, çift eldivenleri ve polikloropren kauçuk muayene eldivenlerini içermektedir. Bu standart aynı zamanda paketlenmiş steril veya steril olmayan veya toplu steril olmayan polikloropren kauçuk muayene eldivenlerini de kapsamaktadır. Bu standardın tam ismi şu şekildedir: ASTM D6977-19 Tıbbi uygulama için polikloropren muayene eldivenleri için standart şartname.

Bu teknik özellik, kauçuk muayene eldivenleri için D3578 şartnamesine (ASTM D3578-19 Kauçuk muayene eldivenleri için standart şartname) ve tıbbi nitril muayene eldivenleri içinse ASTM D6319-19 şartnamesine (ASTM D6319-19 Tıbbi uygulama için nitril muayene eldivenleri için standart şartname) benzemektedir.

Bu tür eldivenler, herhangi bir polikloropren kauçuk bileşiğinden, muayene eldivenlerinin iç ve dış yüzeylerinde talk bulunmayacak şekilde ve belirtilen gerekliliklere uygun boyut ve fiziksel özelliklere sahip olacak şekilde imal edilmektedir. Bu eldivenlerin belirtilen gerekliliklere uygunluğunu değerlendirmek amacı ile sterilite, deliksizlik, fiziksel boyutlar, gerilme mukavemeti ve nihai uzama (eldivenlerin hızlandırılmış yaşlanmasından önce ve sonra), pudrasız kalıntı ve pudra miktarı testleri yapılmak zorundadır.

Polikloropren, doğal kauçuk özelliklerini taşıyan yapay bir kauçuk türüdür. Bu kimyasal bileşik kullanılarak, ergonomik olarak dizayn edilmiş eldivenler, spesifik biçimlendiriciler kullanılarak üretilmekte ve kullanan kişi için üstün oturuş, konfor, daha az el yorgunluğu ve stres sağlamaktadır. Ayrıca tamamen polikloroprenden üretilen eldivenler, çok geniş bir yelpazedeki kimyasal maddelera karşı sıçrama direnci sağlamaktadır. Tasarımı ve polimer kalınlığı, çift eldiven takmayı kolaylaştırmakta ve kişiyi konforlu hale getirmektedir.

Bu arada bütün sağlık kuruluşları, olası sağlık riskleri ile ilgili olarak bir risk değerlendirmesi yapmakla yükümlüdür.

Uzun yılların kazandırdığı deneyim ile kuruluşumuz, talep eden işletmelere, eğitimli ve uzman bir kadro ile malzemelerin laboratuvar hizmetleri çerçevesinde, ASTM D6977-19 Tıbbi uygulama için polikloropren muayene eldivenleri için standart şartname test hizmetleri de vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.