Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

ASTM D6319-19 Tıbbi Uygulama İçin Nitril Muayene Eldivenleri İçin Standart Şartname

ASTM D6319-19 Tıbbi Uygulama İçin Nitril Muayene Eldivenleri İçin Standart Şartname

Amerikan Test ve Malzeme Kuruluşu (ASTM) tarafından geliştirilen ASTM D6319-19 standardında, tıbbi muayenelerin ve teşhis ve tedavi prosedürlerinin yürütülmesinde kullanılan nitril kauçuk eldivenler için belli gereksinimler açıklanmaktadır. Bu standart, her iki ele uyan eldivenleri ve nitril kauçuk muayene eldivenlerini kapsamaktadır. Aynı zamanda paketlenmiş steril veya steril olmayan veya yığın halinde steril olmayan nitril kauçuk muayene eldivenlerini de içermektedir. Bu teknik özellik, kauçuk muayene eldivenleri için D3578 şartnamesine benzemektedir (ASTM D3578-19 Kauçuk muayene eldivenleri için standart şartname).

ASTM D6319-19 Tıbbi Uygulama İçin Nitril Muayene Eldivenleri İçin Standart Şartname

ASTM D6319-19 standardında, tıbbi muayenelerin ve teşhis ve tedavi prosedürlerinin yürütülmesinde kullanılmak üzere üretilen nitril kauçuk eldivenlerin performansını ve güvenliğini değerlendirmeye yönelik test yöntemleri yer almaktadır.

Testler sırasında eldivenlere, emilebilir toz için onaylanmış bir yağlayıcı uygulanabilir. Güvenlik ve etkinliklerinin önceden belirlenmiş olması koşulu ile başka yağlayıcılar da kullanılabilir. Eldivenin hem iç hem de dış yüzeyinde talk bulunmamalıdır.

Tıbbi uygulama amaçlı tüm muayene eldivenleri, gerekli sterilite derecesini, deliksizlik, yaşlanma öncesi ve sonrası fiziksel gereksinimleri, eldiven üzerindeki toz miktarını, gerilme mukavemetini ve nihai uzamayı karşılamak zorundadır.

Nitril kaplı eldivenler, sentetik kauçuktan yapılan bir eldiven türüdür. Nitril bileşiği bir kopolimerdir ve üretim süreci kauçuk üretimine oldukça benzerdir ve nispeten basittir. Dikişsiz örgü naylon eldivenlerin başlıca özellikleri, iyi kavrama ve el becerisidir. Katı nitril kaplı parmaklar ve avuç içi aşınma, üstün kavrama, son derece ince ve çok dayanıklı ve rahatlık için nefes alabilme özelliklerine sahiptir. Gelişmiş laboratuvarlarda bu eldivenlerin kesilme direnci, aşınma direnci, yırtılma direnci ve delinme direnci testleri yapılmaktadır.

Tıbbi eldivenlerinin bariyer performansı, eldiven malzemesine ve yapılan işe bağlı olarak farklılık göstermektedir. Her durum için eldivenleri seçerken, delinme direnci, dayanıklılık, konfor, dokunma hassasiyeti ve kimyasallara direnç gibi yararları ve sınırlamaları göz önünde bulundurmak gerekmektedir.

Uzun yılların kazandırdığı deneyim ile kuruluşumuz, talep eden işletmelere, eğitimli ve uzman bir kadro ile malzemelerin laboratuvar hizmetleri çerçevesinde, ASTM D6319-19 Tıbbi uygulama için nitril muayene eldivenleri için standart şartname test hizmetleri de vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.