Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

ASTM D1776 / D1776M-20 Tekstilleri Koşullandırma ve Test Etmek İçin Standart Uygulama

ASTM D1776 / D1776M-20 Tekstilleri Koşullandırma ve Test Etmek İçin Standart Uygulama

Amerikan Test ve Malzeme Kuruluşu (ASTM) tarafından geliştirilen ASTM D1776 standardında, bir test yönteminde koşullandırma gerektiği belirtildiğinde tekstil ürünlerinin koşullandırılması ve test edilmesine yönelik gereklilikleri açıklamaktadır. Bu standardın tam ismi şu şekildedir: ASTM D1776 / D1776M-20 Tekstilleri koşullandırma ve test etmek için standart uygulama.

ASTM D1776 / D1776M-20 Tekstilleri Koşullandırma ve Test Etmek İçin Standart Uygulama

Tekstil ürünlerinin önceden yüksek veya düşük neme maruz kalması denge nem alımını etkilemektedir. Bu standartta, belirtildiği zaman malzemenin ön koşullandırılması için bir prosedür de verilmektedir. Tekstil ürünlerinin şartlandırılmasında ve test edilmesinde kullanılacak ekipmanlar şunlardır: şartlandırma odası veya haznesi, aspirasyon ile havalandırılan psikrometre, ön şartlandırma kabini, oda veya uygun kap, terazi ve çoklu şartlandırma rafı.

Klima odası veya bölmesi, verilen toleranslar içinde oda veya bölme boyunca tekstil ürünlerinin test edilmesi için standart hava koşullarını sağlamak amacı ile, ekipman ve maruz kalan numunenin tüm yüzeyleri üzerinde hava sirkülasyonu sağlamak için tesisler ve sıcaklığı ve bağıl nemi kaydetmek için donanım içermektedir.

Ön koşullandırma gerektiren numuneler, belli bir atmosferde nispeten düşük nem içeriğine getirilmektedir. Şartlandırma gerektiren numuneler, tekstil ürünlerinin test edilmesi için standart atmosfere veya gerektiğinde test edilmek üzere nem dengesine getirilmektedir.

Testler sırasında kullanılan klima kabini, içindeki havanın bağıl sıcaklığını ve nemini izlemek için maruz kalan numunenin tüm yüzeyleri üzerinde hava sirkülasyonu olanakları dahil olmak üzere, dayanıklılık dahilindeki kabin boyunca atmosferi koruyan ekipmandan oluşmaktadır. Tekstil numunesini test etmek için standart atmosfer ayarlanarak test numuneleri, klima odasında nem ile temas ettirilmektedir.

ASTM D1776 standardı, kullanımına yönelik güvenlik endişelerinin tümünü ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamaları oluşturmak ve kullanımdan önce yasal düzenlemelerde yer alan sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek, bu standardı kullanan işletmelerin sorumluluğu altındadır.

Uzun yılların kazandırdığı deneyim ile kuruluşumuz, talep eden işletmelere, eğitimli ve uzman bir kadro ile malzemelerin laboratuvar hizmetleri çerçevesinde, ASTM D1776 / D1776M-20 Tekstilleri koşullandırma ve test etmek için standart test hizmetleri de vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.