Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

ANSI/AAMI ST65 Sağlık Tesislerinde Kullanılmak Üzere Yeniden Kullanılabilir Cerrahi Tekstillerin İşlenmesi

ANSI/AAMI ST65 Sağlık Tesislerinde Kullanılmak Üzere Yeniden Kullanılabilir Cerrahi Tekstillerin İşlenmesi

ANSI/AAMI ST65 standardı, Amerikan Ulusal Standartlar Enstitüsü, Tıbbi Cihazları Geliştirme Birliği (ANSI/AAMI) tarafından yayınlanmıştır. Bu standart, sağlık kuruluşlarında kullanılmak üzere, yerinde veya saha dışında yeniden kullanılabilir cerrahi tekstil ürünlerinin uygun şekilde kullanılması, işlenmesi ve hazırlanmasına yönelik gereklilikleri açıklamaktadır.

ANSI/AAMI ST65 Sağlık Tesislerinde Kullanılmak Üzere Yeniden Kullanılabilir Cerrahi Tekstillerin İşlenmesi

Bu standartta önerilen uygulama, özellikle şu hususlara odaklanmaktadır:

  • İşlevsel çalışma alanları için tasarım kriterleri
  • Çalışan nitelikleri, eğitim, öğretim, kıyafet kuralları ve diğer personel konuları
  • Kirlenmiş cerrahi teksti ürünlerinin alınması ve taşınması
  • Çamaşır yıkama hususları
  • Hem kirli hem de temiz cerrahi tekstil ürünlerinin taşınması
  • Çamaşırhane ekipmanının kurulumu ve bakımı
  • Kalite kontrol
  • Düzenleyici hususlar

Hastanelere ve sağlık kuruluşlarına, temiz ve dezenfekte tıbbi tekstil ürünleri ve steril veya steril olmayan, yeniden kullanılabilir cerrahi tekstil ürünleri sağlayan firmalar, son kullanıcıların performans gereksinimlerini karşılayan yeniden kullanılabilir ürünler sunma yeteneklerini, yeni teknolojik gelişmeler sayesinde arttırmaktadır. ANSI/AAMI ST65 standardı, malzeme yöneticilerine, çamaşırhane yöneticilerine, merkezi hizmet yöneticilerine ve diğer sağlık uzmanlarına, yeniden kullanılabilir cerrahi tekstillerin işlenmesi için etkili kalite güvence sistemleri uygulamalarına yardımcı olacak kriterler içermektedir.

Kısaca ANSI/AAMI ST65 standardı ile önerilen uygulama, sağlık bakım kuruluşlarında kullanılmak üzere yeniden kullanılabilir cerrahi tekstil ürünlerinin uygun şekilde kullanılması, işlenmesi ve hazırlanması için talimatlar içermektedir. Bu standart, yeniden kullanılabilir cerrahi tekstillerin işlenmesine yönelik bir kalite güvence programı açıklamaktadır. Söz konusu standart, ister işletme içi çamaşırhaneler, ister sağlık kuruluşuna ait ticari tesisler olsun, cerrahi tekstil ürünlerini işleyen tüm tesisler için geçerlidir.

Sadece tek kullanımlık olarak etiketlenen cerrahi tekstil ürünleri yeniden işlenmemeli veya yeniden kullanılmamalıdır. Çünkü bu durumda performans ve güvenlik özelliklerini korumak mümkün olmamaktadır. Bu uygulamanın amaçları doğrultusunda sağlık bakımı tesisi ifadesi, hastaneler, bakım evleri, uzun süreli bakım tesisleri, bağımsız cerrahi merkezler, klinikler ve diş tedavi merkezlerini ifade etmektedir.

Uzun yılların kazandırdığı deneyim ile kuruluşumuz, talep eden işletmelere, eğitimli ve uzman bir kadro ile malzemelerin laboratuvar hizmetleri çerçevesinde, ANSI / AAMI ST65 Sağlık tesislerinde kullanılmak üzere yeniden kullanılabilir cerrahi tekstillerin işlenmesi test hizmetleri de vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.