Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

EN 175 Personel Koruyucuları - Kaynak ve Benzeri İşlemler Sırasında Gözü ve Yüzü Koruma Teçhizatı

EN 175 Personel Koruyucuları - Kaynak ve Benzeri İşlemler Sırasında Gözü ve Yüzü Koruma Teçhizatı

Bir Avrupa standardı olan EN 175 standardında, kullanan kişilerin gözlerini ve yüzünü zararlı optik radyasyona ve kaynak, kesme veya benzeri işlemlerle diğer belli tehlikelere karşı koruyan kişisel koruyucu ekipmana yönelik güvenlik gereksinimleri açıklanmakta ve test yöntemleri sunulmaktadır. Bu standart ülkemizde Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından şu başlıkla yayınlanmıştır: TS 6860 EN 175 Personel koruyucuları - Kaynak ve benzeri işlemler sırasında gözü ve yüzü koruma teçhizatı.

EN 175 Personel Koruyucuları - Kaynak ve Benzeri İşlemler Sırasında Gözü ve Yüzü Koruma Teçhizatı

Bu tür kaynak koruyucu ekipman, üretici firma tarafından tavsiye edildiği şekilde ve EN 166, EN 169 ve EN 379 standartlarına uygun olarak, kapaklı veya arkalıklı gözlerle birlikte veya bunlar olmadan koruyucu filtreler içerecek şekilde tasarlanmaktadır. Başlıklar, denetçi yüz ekranları, lazer koruyucu ekipman ve özel uygulamalar için kaynak koruması bu standardın kapsamına girmemektedir.

Bu standart aynı zamanda, kullanılan terimleri tanımlamakta ve ürün tasarımları, malzemeleri ve üretim süreçlerine yönelik gereksinimleri açıklamaktadır. Filtreler için numaralandırma tablosu ve oküler ve çerçevelerin işaretlenmesine yönelik açıklamalar yine EN 166 standardında bulunmaktadır.

İşyerinde, sağlık ve güvenlik düzenlemeleri, çalışanların ve işverenin günlük korunması bakımında yukarıda sayılan standartlar çok önemlidir. Bugünün çalışma ortamlarında birçok tehlike bulunmaktadır ve çalışanları bu tehlikelerden korumak bütün işverelerin genel görevidir.

İşyeri sağlığı ve güvenliğini sağlamak için hem çalışanların hem de işverenlerin tehlikeleri fark etmeleri ve kazaları önlemeleri gerekmektedir. Bu özellikle kaynak işinde çalışanlar için geçerlidir. Kaynakçılar, tehlikeli dumanlardan, zararlı parlak ışıktan veya erimiş metallerden kaynaklanan yanıklara kadar her gün işle ilgili bir dizi tehlike ile karşı karşıyadır. Kaynakçıları güvende tutmanın bir yolu, kişisel koruyucu ekipmanın doğru kullanımıdır. Tüm kaynakçılar ve işverenler, kaynak işlerinde, göz ve yüz korumasına yönelik güvenlik uygulamalarını bilmek zorundadır.

Yıllardır çok geniş bir yelpazede gerçekleştirdiği test, ölçüm, analiz ve değerlendirme çalışmaları ile her sektörden işletmelere destek olmaya çalışan kuruluşumuz, eğitimli ve uzman bir kadro ve gelişmiş teknolojik donanımı ile, eldiven test hizmetleri çerçevesinde, EN 175 kaynak ve benzeri işlemler sırasında çalışanların gözlerini ve yüzlerini koruma amaçlı kullanılan teçhizat test hizmetleri de vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.