Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

EN 511 Soğuğa Karşı Koruyucu Eldivenler

EN 511 Soğuğa Karşı Koruyucu Eldivenler

Bir Avrupa standardı olan EN 511 standardında, bir koruyucu eldivenin hem konvektif soğuğa hem de temas soğuğuna ne kadar iyi direnç gösterdiğine yönelik gereksinimler açıklanmakta ve test yöntemleri sunulmaktadır. Bu standart ülkemizde Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından şu başlıkla yayınlanmıştır: EN 511 Soğuğa karşı koruyucu eldivenler.

EN 511 Soğuğa Karşı Koruyucu Eldivenler

Soğuk hava koşullarında elleri soğuk yanıklardan korumak son derece önemlidir. Bu testler sırasında aynı zamanda, koruyucu eldivenlerin soğuğa karşı dayanma gücü ile birlikte 5 dakika sonra su geçirgenliği de tespit edilmektedir.

Söz konusu standarda göre bu tür koruyucu eldivenlerin performansı, üç rakam ile gösterilmektedir. Bu rakam ne kadar yüksek olursa eldivenin performans seviyesi o kadar iyi demektir.

Birinci rakam malzemenin konvektif soğuğa karşı ne kadar iyi korunduğunu ifade etmektedir. Koruma seviyesi, 0-4 arasında bir ölçekte gösterilmektedir.

İkinci rakam malzemenin soğuğa karşı ne kadar iyi korunduğunu ifade etmektedir. Koruma seviyesi, 0-4 arasında bir ölçekte gösterilmektedir.

Üçüncü rakam ise malzemenin su sızmasına karşı ne kadar iyi korunduğunu ifade etmektedir. Koruma seviyesi 0, malzeme içine 5 dakika sonra suyun nüfuz ettiğini, 1 ise 5 dakika sonra su nüfuzu olmadığını göstermektedir.

Düşük hava sıcaklıkları ve rüzgar ve ıslak koşullar, yüksek kaliteli bir soğuk hava eldiveni kullanılmadığı zaman vücuda zarar veren bir etkiye sahip olmaktadır. EN 511 piktogramı, sıcak, rahat ve dona karşı dayanıklı eldivenleri bulmaya yardımcı olmaktadır. Bu standart, 50 dereceye kadar konvektif ve iletken soğuğa ve ayrıca su geçirgenliğine karşı koruma sağlayan eldivenler için gereklilikleri ve test yöntemlerini açıklamaktadır.

Kısaca EN 511 standardı, sıfırın altındaki sıcaklıklara karşı koruyucu eldivenlerin mükemmel koruma sağldığını ve yüksek performanslı ve kaliteli eldivenler olduğunu kanıtlamaktadır.

Yıllardır çok geniş bir yelpazede gerçekleştirdiği test, ölçüm, analiz ve değerlendirme çalışmaları ile her sektörden işletmelere destek olmaya çalışan kuruluşumuz, eğitimli ve uzman bir kadro ve gelişmiş teknolojik donanımı ile, eldiven test hizmetleri çerçevesinde, EN 511 soğuğa karşı koruyucu eldivenler test hizmetleri de vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.